تکنیک های پس انداز پول با چند روش آسان

5 ماه پیش
تکنیک های پس انداز پول با چند روش آسان

پس انداز کردن پول ، از جمله کار های بسیار مهمی است که هر فرد باید در زندگی خود انجام دهد. در صورتی که نتوانید از درآمد های خود پس اندازی داشته باشید ، مسلما با مشکل مواجه خواهید شد. شما می توانید با پس انداز کردن پول هایتان ، علاوه بر آنکه افق های روشنی برای آینده تان در نظر بگیرید ، نسبت به خودتان هم احساس بهتری پیدا کنید. همچنین با این کار شما همیشه مطمئن هستید برای دوران گرفتاری ها و مشکلات ، آماده هستید. 

با خواندن این مقاله ، با ما همراه باشید تا چند روش ساده برای پس انداز مناسب با حقوق کم را باهم بررسی نماییم. این روش ها در عین ساده بودن ، بسیار موثر هستند.

چگونه هوشمندانه پس انداز کنیم ؟

پس انداز برای افرادی که همیشه زیر فشار مالی هستند تا بتوانند اول برج را به آخر برج برسانند ،امری سخت و مهم است. مسلما در این شرایط نمی توانید به سراغ خرید اجناس گران قیمت بروید. زیرا باید پولتان را تا آخر برج حفظ کنید. در بسیاری از مواقع ، شما با آنکه خرج آنچنانی نمی کنید و تنها پول قبض ها و آبونمان ها را پرداخت می کنید و یا در ماه یکی دو بار بیرون غذا می خورید ، در آخر ماه با چشم برهم زدنی تمامی پولتان تمام شده و جالب اینجاست که خودتان هم باور نمی کنید کی و چطور این پول ها تمام شدند ؟!

بخوانید:     تعرفه دندانپزشکی سال 97

حتما شما نیز همیشه به دنبال روش هایی برای پس انداز کردن پول خود بوده اید. یکی از نویسندگان مجله ی موفقیت ، توسط مقاله ای تجربیات و راهکار های  شخصی خودش را برای داشتن پس انداز با خوانندگان مجله مطرح کرده. او در این مقاله گفته : من دارای درآمدی معمولی هستم. من ماهانه پولی را برای برنامه مزایای بازنشستگی خود کنار می گذارم. من هر سه ماه یکبار به مسافرت خارجی می روم. با وجود اینکه در تمام طول عمرم فردی صرفه جو بودم ، ولی پس انداز کردن مهارتی است که به سادگی می توان آنرا فرا گرفت. این روش ها ، روش هایی هستند که من خودم در زندگی شخصی به کار گرفته و بسیار راضی هستم.

دوستانم که سه برابر من درآمد دارند ، هنوز هم در پس انداز کردن پولشان مشکل دارند. چه فرقی بین من و آن ها وجود دارد؟ تمرین! 

حالا که قلک دوران بچگی خود را به حساب های بانکی ام ارتقا داده ام ، می توانم بهترین روش ها برای پس انداز را شناسایی کنم بدون اینکه لازم باشد سبک زندگی الانم را ، فدای آینده ام کنم. این است راز های ساده ی من :

پس انداز کردن را هیجان انگیز کنید 

پس انداز کردن ، همیشه برای من جذاب بوده. زیرا دارای ماهیتی راز آلود است. زمانی که کم سن بودم ، به من آموزش داده شد همیشه 10% از هر درآمدی را که دارم ، در حسابی جداگانه قرار دهم و از آن خرج نکنم. من به این نصیحت گوش دادم و متوجه شدم اگر این پول ها را از دسترس خارج کنم ، دیگر به چشم نمی آید. اما پولی که از این طریق کم کم جمع می شود ، بسیار قابل توجه و لذت بخش است.

همه ی فروش ها یکسان نیستند ، پس در خرید خود دقت کنید

همه می خواهند به معامله ی شیرینی دست یابند. اما من هنری مخصوص به خود دارم : هنر زمانبندی و صبر ! من هم با دیدن حراج های مختلف شهر ، وسوسه می شوم. اما من باید حواسم جمع باشد و جلوی این وسوسه را بگیرم. چون این جنس در حراج وجود دارد، دیگر دلیل نمی شود که حتما ارزش پول خرج کردن را دارد. بعضی از بهترین لباس ها و کفش هایی که من در کمدم دارم ، کمتر از یک کافه رفتن برای من خرج داشته. زیرا به موقع و مناسب خرید می کنم.

همچنین بخوانید:     عسل درمانی

با هزینه های کمتر ، به آنچه می خواهید برسید

من از آن دسته زنانی هستم که به موهایم خیلی اهمیت می دهم و مدام از محصولات زیبایی مو استفاده می کنم. ولی مدتی است یکباره هزینه ی کوتاه کردن مو بسیار گران شده. این گرانی برایم اصلا قابل توجیه نیست و مرا شگفت زده می کند. به همین دلیل برای کوتاه کردن مو هایم به سراغ آرایشگرانی که کارآموز هستند می روم تا هزینه ی کمتری پرداخت کنم. با این روش شما می توانید در سالن های پر زرق و برق با هزینه ی کمی ، مو های خود را به دست آرایشگران تازه کاری که به دنبال یادگیری و تمرین هستند، بسپارید و با کمترین هزینه به مقصود خود برسید.

یکی از تفریحات مورد علاقه ی من سفر به کشور های مختلف و همچنین جمع آوری مهر های پاسپورت است. من سال گذشته به جاهای مختلفی سفر کردم. بهترین سفر این است که بتوانید با قیمت کم و به تعداد دفعات بالا آن را انجام دهید. به همین منظور شما می توانید به شرکت های هواپیمایی که تعداد رزرو بالای بلیط دارند مراجعه کنید. زیرا این شرکت ها آفر های ارزان قیمت و خوبی دارند که شما می توانید بلیط سفر خود را ارزان تر از هر زمان دیگری تهیه نمایید.

برای خرج کردن خود را تحت فشار قرار ندهید

من این تجربه را به سختی یاد گرفتم. هنگامی که در سن بیست سالگی هستید ، گردش و خرید ، رستوران های مختلف ، کافه گردی ها ، شام های تولد ، قرار با دوستان در جاهای مختلف و بسیاری فعالیت های پر خرج دیگر وجود دارند که می توانند به سادگی شما را در خود غرق کنند. اگر قرار بود هروقت دوستانم مرا برای صرف شام دعوت می کردند قبول میکردم ، دیگر پس انداز کافی برایم باقی نمی ماند. من هرگاه موقعیت مناسبی باشد ، به اندازه ی کافی ولخرجی می کنم. ولی زمانی که تنها قصدم دیدار با یک دوست باشد ، ترجیح می دهم یک ساعت در پارک با او دیدار داشته باشم. از زمانی که یاد گرفتم به دیگران پاسخ منفی دهم ، زمان بیشتری برای خودم باقی مانده و می توانم به راحتی به برنامه های شخصی مثل مطالعه ، دیدن سریال ، خواب و … رسیدگی کنم. من توانستم با این روش ، وقت خود را هم پس انداز کنم !

با خودتان رو راست باشید

من چند کارت بانکی برای مصرف های گوناگون دارم. اما از تعداد کمی از آنها به طور مرتب استفاده میکنم. من آمار همیشگی حساب هایم را دارم. این کار من باعث می شود خرج کردنم کنترل شده باشد و اگر لازم شد ماه بعدی محتاط تر پول خرج کنم و پس انداز بیشتری داشته باشم. وقتی من متوجه باشم پولم را کی و برای چه خرج می کنم ، پس انداز کردن بسیار راحت تر شده و بیشتر قابل کنترل می شود. همچنین با این کار، می توانم نسبت به برنامه های آینده ام خوش بین تر باشم.

در کل این رفتار ها نتایج خوبی برای من به دنبال داشته و باعث شده الان پس انداز زیادی داشته باشم. قسمتی از این روش های پس انداز کردن آزمون و خطا می باشند. در این زمینه توصیه های زیادی وجود دارد ولی همه ی آن ها برای همه ی افراد عملی نیست. هرکس باید بتواند این روش ها را برای خودش شخصی سازی کند تا بتواند به آن ها عمل کند. 

تکنیک های پس انداز پول با چند روش آسان
لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :