جلوگیری از مسمومیت های قارچی

6 ماه پیش
جلوگیری از مسمومیت های قارچی

 

معرفی قارچ سمی "آمانیتا"

انواع مختلفی از قارچ های سمی موجود می باشند. ولی در میان همه ی این ها قارچ "آمانیتا" بسیار کشنده و خطرناک تر است. گونه های مختلفی از این قارچ سمی وجود دارند که همه ی آن ها دارای سمی خطرناک به نام آمانیتن می باشند. این سم با جوشاندن ، شستن و خشک کردن قارچ هم از بین نمی رود. طبق منابع علمی و تحقیقات گزارش شده ، گفته شده احتمال مرگ و میر با این قارچ بیش از 60% می باشد.

برای رشد آمانیتا شرایط خاصی مورد نیاز است. از جمله عوامل مهم برای رشد این قارچ ها ، رطوبت داشتن طولانی مدت خاک و همچنین دمای زیر 20 درجه سانتی گراد در مدت زمان زیاد می باشد.
این قارچ ظاهری شبیه به قارچ های معمولی خوراکی دارد و تشخیص آن از قارچ های معمولی اندکی دشوار است.
فرد پس از خوردن این قارچ سمی علائم مسمومیت پیدا نمی کند و حال عمومی نرمالی خواهد داشت. اما پس از 6 ساعت تا 3 روز علائم مسمومیت آغاز می شود. این علائم عبارتند از : دل درد و دل پیچه ، سر درد ، استفراغ و …
چون شروع علائم پس از مدت زمان طولانی از خوردن قارچ آغاز می شود ، لذا بسیاری از افراد فراموش می کنند که اصلا مسمومیتشان شاید به دلیل خوردن قارچ بوده باشد. با گذشت زمان این سم در بدن فرد منتشر شده و بر روی هسته ی سلول ها اثر می گذارد و معمولا بیشتر بافت های کبد را مورد حمله قرار می دهد.
در نهایت پس از گذشت یک هفته الی ده روز پس از مصرف قارچ ، فرد نیاز به پیوند کبد پیدا می کند و یا جان خود را از دست می دهد.
بسیاری از قارچ هایی که به صورت خودرو رشد می کنند ، سمی هستند و تعداد قارچ های خوراکی بسیار اندک اند.

چگونه قارچ های سمی را تشخیص دهیم ؟

انواع مسمومیت با قارچ های مختلف ، متفاوت است. بعضی از مسمومیت ها بر روی دستگاه عصبی و یا دستگاه گوارشی تاثیر می گذارند. برخی از مسمومیت ها نیز مانند آمانیتا بسیار خطرناک و کشنده می باشند.
قارچی که عامل مسمومیت در هموطنانمان شد از نوع آمانیتا ویروزا است. این قارچ شبیه به قارچ های خوراکی معمولی بوده و در کنار آن ها می تواند رشد نماید.

نکات قابل توجه برای پیشگیری یا مقابله با بیماری قارچ های سمی : 

1- از خوردن قارچ هایی که به صورت خودرو می باشند و در کنار درختان رشد می کنند ، خصوصا در کنار درختان خشک شده ، پرهیز کنید. همچنین از مصرف قارچ هایی که افراد عادی جمع کرده اند بپرهیزید و قارچ های فله ای را نیز نخرید. فقط از قارچ هایی که توسط مراکز مجاز تهیه می شوند و بسته بندی با مجوز سازمان غذا و دارو دارند استفاده نمایید.
2- تشخیص سمی بودن یا نبودن قارچ ها از روی خصوصیات ظاهریشان بسیار دشوار بوده و تشخیص آن ها توسط شکل ، مزه ، رنگ ، بو و … تنها توسط کارشناسان و افراد متخصص امکان پذیر است. لذا از مصرف قارچ های خودرو و همچنین قارچ هایی که افراد عادی به شما می دهند، جدا پرهیز کنید.
 3- در صورتی که دیدید پرندگان و حیوانات اهلی یا وحشی در حال استفاده از قارچی بودند ، این موضوع نشان دهنده ی غیر سمی بودن آن قارچ نمی باشد.
4- استفاده از روش های قدیمی برای شناخت قارچ سمی مثل تغییر رنگ دادن قاشق نقره توسط برخورد با قارچ سمی ، وجود حشرات اطراف قارچ و … معیار درست و قاطعی برای تشخیص دادن قارچ سمی نمی باشد.
5- به هیچ وجه قارچ ها را به صورت خام و یا زیاد مصرف نکنید.
6- بعضی از سم های موجود در قارچ ها نسبت به گرما مقاوم اند و با حرارت دیدن و کباب کردن ، پختن ، سرخ کردن و … هم تخریب نمی شوند و هنوز هم سمی باقی می مانند.
7- در صورتی که بعد از گذشت 5 تا 12 ساعت پس از مصرف قارچ ، علائم مسمومی را در فرد مشاهده کردید ، هرچه زودتر بیمار را به مرکز تخصصی سم شناسی منتقل نمایید. 
در بعضی از موارد هم امکان دارد علائم بعد از 6 ساعت شروع شوند که این موضوع نشان دهنده ی سمی تر بودن قارچ ها است. علت مرگ یا نارسایی بسیاری از هموطنانمان نیز از همین مورد بوده.
8- هرچه سریع تر بتوانید فرد را به مرکز درمانی سم شناسی برسانید احتمال درمان فرد بیشتر است. اما اگر تاخیر کنید ، احتمال شکست و مرگ بیمار حتمی است.
پس در صورتی که علائم مسمومیت خصوصا از نوع تاخیری را در بیمار مشاهده کردید ، به جای خود درمانی و استفاده از دارو های سرخود ، به سرعت او را به بیمارستان منتقل کنید.
9- در صورتی که از قارچ خورده شده توسط بیمار ، نمونه ای باقی مانده بود برای شناسایی حتما آن را به پزشکان بیمارستان تحویل دهید ، تا نوع سم را بهتر شناسایی نمایند.

 تشخیص قارچ های سمی از قارچ های خوراکی : 

در ادامه ی این مقاله شما را با چند نوع از قارچ های بسیار سمی و خطرناک آشنا می کنیم تا از آنها دوری کنید. 

معرفی قارچ های سمی آگاریک :

همه ی قارچ های خانواده ی آگاریک (قارچ کلاهک دار )، تیغه هایی پره شکل به رنگ سیاه، قهوه ای و صورتی زیر کلاهکشان دارند. آن ها دارای کلاهکی سفید و بدنه ای چاق هستند. نوع سمی و خوراکی این قارچ ها شبیه به هم اند. برای تشخیص سمی بودن یا نبودن قارچ ، باید آنرا بو کنید. قارچ های سمی بوی بدی مانند مواد شیمیایی دارند. بویی مانند یُد و جوهر هندی.

معرفی قارچ های سمی بولتوس:

 این قارچ ها را به سادگی از روی ظاهر می توان تشخیص داد. زیرا به جای پره های تیغی زیر کلاهک ، دارای روزنه های اسفنجی می باشند. اگر این روزنه های سفید ، کرم یا زرد بودند و بر روی کلاهک یا بدنه ی قارچ نقطه ی قرمزی نبود ، می توان آنرا پخت. اگر بعد از پخت ، به رنگ آبی درنیامد یعنی قابل خوردن است و سمی نمی باشد.معرفی قارچ های سمی میلکپ :
همه ی این قارچ ها از زیر کلاهکشان مایعی شیر مانند ترشح می کنند. اغلب این قارچ ها سمی اند و نباید با آنها در تماس بود.

معرفی قارچ های سمی راسولا :

این قارچ ها را با نام تیغه شکننده هم می شناسند زیرا بسیار ترد هستند و کلاهک و ساقه شان به سادگی می شکنند. بعضی از قارچ های این خانواده قابل خوردن و لذیذ و خوش طعم اند و بعضی دیگر بسیار تلخ و بد مزه. روش خاصی برای شناخت این دو از یکدیگر وجود ندارد. مگر با شناخت زیاد قارچ ها و اطلاعات ژرف. 

معرفی قارچ های فانوسی سمی جَک-اُ :

معمولا این قارچ ها را با قارچ های قیفی خوراکی اشتباه می گیرند. این قارچ دارای سمی به نام موسکارین است. این ماده ی شیمیایی سبب ایجاد حالت گرفتگی عضلات و حال تهوع می شود. این سم کشنده نیست ولی باعث ایجاد مشکلات گوارشی شدیدی در فرد می شود.

معرفی قارچ های سمی آمانیت :

این قارچ ها مگس کش هم نامیده می شوند. قارچ های آمانیت دارای تیغه ها و هاگدان سفید هستند. تعداد بسیار کمی از این قارچ ها خوراکی هستند.

جلوگیری از مسمومیت های قارچی
5 (100%) 3 votes
0
برچسب ها :