خانه را از یکنواختی خارج کنید

4 ماه پیش
تغییر دکوراسیون

برای داشتن خانه ای امن و آرام باید کمال دقت و توجه را به دکوراسون داخلی منزل داشت و برای هرچه بهتر شدن آن تلاش کرد. امروزه دکوراسیون داخلی منزل تبدیل به یکی از دغدغه ها و مسائل مهم برای اکثر افراد شده است. اینکه از چه ترکیب و یا چه رنگ و سبکی استفاده کنیم تا منزلی زیبا و دلخواه داشته باشیم. اگر به تغیر دکوراسیون‌منزل خود فکر می‌کنید و دوست دارید که این طرلحی داخلی هم ساده و کم هزینه و هم آرامش و زندگی مطلوب را به منزل شما بیاورد، این مقاله را از دست ندهید.

۱- نقاشی کردن دیوار ها:

کارشناسان و طراحان دکوراسیون داخلی معتقد اند که رنگ آمیزی دیوار ها از سریع ترین و ارزان ترین راه های بوجود آوردن تنوع در طراحی داخلی است. می توانید دیوار منزلتان را با رنگ مناسب آن قسمت رنگ آمیزی کنید. مثلا برای اتاق کودک می توانید از رنگ های شاد و مناسب جنسیت کودک خود استفاده کنید. همچنین رنگ در ورودی را تغیر دهید و طیف جدیدی از رنگ‌را برای آن انتخاب کنید. همچنین رنگ بندی سرویس های بهداشتی را دو گانه یا چند گانه استفاده کنید.

۲- استفاده آیینه:

به نظر طراحان دکوراسیون داخلی بهترین کار برای اتاق های کوچک‌، استفاده از آیینه می باشد. در اتاق های کوچک از آیینه های بزرگ‌و قاب شده به دیوار استفاده کنید. این کار فضای اتاق را بزرگ تر نشان می دهد.

۳- وسایل را به صورت جفت انتخاب کنید:

با این کار می توانید نظم و ترتیب را درمنزل خود به ارمغان بیاورید. استفاده از وسایل تزئینی که به صورت جفت انتخاب شده باشند، در چیدمان منزل بسیار مناسب است. مثلا گلدان های جفت و دکوری های دیواری جفت و… را در منزل خود استفاده کنید.

حتما بخوانید: ترکیب رنگ سبز سدری در دکوراسیون منزل

۴-وسایل منزل و چیدمان آن ها را جابه جا کنید و تغیر دهید:

به طور مثال مبل ها را از کنار دیوار ها جدا کنید و در بخشی از اتاق به صورت گرد در وسط بچینید. صندلی ها را نیز از پشت میز برداشته و در گوشه ای از اتاق برای تشکیل جمع گفت و گو آماده کنید.

۵-روکش مبل ها را عوض کنید:

با هزینه کم و استفاده از پارچه های معمولی و زیبا می توانید دکور داخلی منزل خود را تغیر دهید. این کار هم‌ مقرون به صرفه است و هم‌ باعث تغیر ظاهر منزل شما می شود‌

۶- تابلو های قدیمی و تکراری را با نمونه های جدید و زیبا جایگزین کنید:

حتی اگر آن تابلو ها یادگار پدربزگ و مادربزرگ شما هستند، می توانید در اتاق دیگری از آن ها استفاده کنید.

تغییر دکوراسیون

۷-همیشه از نورپردازی بهره بگیرید:

این بدان معنا نیست که تمامی روشنایی ها وآباژور ها را تعوض کنید. می توانید به راحتی با تغیر رنگ لامپ ها به نورپردازی جدیدی برسید‌. حتی می توانید از چند شمع کوچک و ارزان استفاده کنید.

۸- تغییر سبک دکوراسیون:

اگر دکوراسیون منزل شما به صورت مدرن می باشد، می توانید سبک آن را به سنتی تغیر دهید و همینطور بالعکس ویا اینکه از ترکیب سبک ها استفاده کنید؛ مثلا سبک سنتی و مدرن را باهم ترکیب کرده و در هر قسما از منزل را به سبک خاصی تزئین کنید.

 گردآوری و ترجمه ویدیو: شرکت هنر معماری

لینک دانلود در انتهای صفحه

۹-تغییر رنگ با فصل:

برای هماهنگی با فصول از حوله هایی بت رنگ‌ های متناسب با آن فصل انتخاب کنید. در هر فصلی نوله را تعویض نمایید. این کار در روحیه ساکنین منزل شما تاثیر زیادی دارد.

۱۰-انتخاب پرده مناسب:

کارشناسان دکوراسیون داخلی انتخاب پرده تا روی زمین را پیشنهاد می کنند. اگر پرده های شما به اندازه پنجره ها می باشد، آن ها را با پرده هایی از سقف تا زمین جایگزین کنید. این کار پنجره ها را بزرگتر و زیبا تر نشان می دهد.

حتما بخوانید: نگهداری از لوازم خانگی

۱۱-استفاده از قاب عکس مناسب:

اگر رنگ اتاقی را عوض کرده اید، قاب عکس آن اتاق را تصحیح کنید. رنگ قاب عکس ها باید با رنگ اتاف ها هماهنگ باشد. اگر رنگ قاب عکس ها را تغیر نمی دهید، می توانید یک میز را با رنگ مورد علاقه و هماهنگ‌ با قاب عکس ها زده و قاب عکس ها را با طراحی زیبا روی میز بچینید.

۱۲-استفاده از گلدان های با طراوت:

همه ما به خوبی می دانیم که اگر قرار است در خانه امان نشاط و سر زندگی را حس کنیم باید از گلدان ها و گل ها در طرلحی دکوراسیون داخلی خانه امان استفاده کنیم. برای این کار بهتر است از گلدان هایی با خاصیت تصفیه هوای داخل خانه استفاده کنیم. همچنین گیاهان آپارتمانی متفاوتی وجود دارند که می توانید از آنها استفاده نمایید.

۱۳-اصالت:

اگر به دنبال آوردن اصالت به دکوراسیون داخلی خانه اتان هستید، فرش ها و گلیم ها و جاجیم ها بهترین گزینه هستند. آن ها کف خانه اتان را تبدیل به موزه ای از هنر و اصالت ایرانی می کنند.

۱۴-گاهی دکوراسیون اضافه کردن و هزینه کردن نیست بلکه حذف کردن است:

مثلا برای این کار می توانید در کابینت ها را در آورید. البته برای این کار باید مطمئن شوید که داخل کابینت هایتان ارزش نمایش دادن را داشته باشند وگرنه می توانید درب آن ها را عوض کرده و از دو رنگ به صورت تضاد مثلا رنگ مشکی در بالا و سفید در پایین استفاده کنید.

خانه را از یکنواختی خارج کنید
لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :