هرآنچه که باید برای خرید پالتو مردانه بدانید

3 هفته پیش
خرید پالتو مردانه

با شروع فصل سرما، یکی از چالش های زمستانی خریدن پالتو به خصوص برای مردانی که چندان وقتشان را برای دانستن نکات مربوط به مد و شناختن انواع پالتو صرف نمی کنند ، می باشد. پالتو انواع مختلفی دارد که از جمله می توان به پالتو مردانه بلند ، پالتو مردانه اسپرت، پالتو چرم یا نیم پالتو اشاره کرد.
پالتو برای افرادی که می خواهند در طول زمستان تیپ رسمی و شیکی داشته باشند، از مهتمرین لباسها می باشد. اگر می خواهید برای رفتن به یک مجلس بر روی کت و شلوار شیک مردانه یک پالتوی مناسب انتخاب کنید و یا نمی خواهید کاپشن اسپرت را در محل کارتان بپوشید؛ لازم است نکات مربوط به خرید پالتو را مد نظر داشته باشید.

تفاوت پالتو و کت زمستانی:

اندازه کت زمستانی تا روی باسن است و البته بسیار کمتر از پالتو شما را گرم نگه می دارد و آن را نمی توانید روی کت دیگری بپوشید. کت پشمی همچنین پارچه ای ظریف تر از پالتو دارد. در حالی که پالتو معمولا گرمای بیشتری دارد و آن را می توانید روی کت دیگری به راحتی بپوشید؛ به شرط آنکه اندازه ی آن را درست انتخاب کرده باشید. حال اگر شما سوز سرمای زمستانی را احساس می کنید و نیاز به لباسی گرم تر از کت زمستانی دارید ، توصیه های زیر را به کار بگیرید.

جنس پالتو:

اولین نکته پیش از خرید پالتو این است که جنس آن را بدانید و نوع مرغوب را انتخاب کنید .زیرا جنس نامرغوب و بی کیفیت هزینه کرد شما رابیهوده به هدر می دهد. پالتوی زمستانی از آن دست پوشاک می باشد که اگر درست انتخاب شود ، تا مدت ها نیاز به خرید مجدد ندارید و همیشه موقع استفاده آن زیبایی و کیفیت اولیه ی خود را خواهد داشت.

حتما بخوانید: ست کردن رنگ لباس

پس اگر وسع مالی تان اجازه می دهد ، بهترین جنس را انتخاب کنید. بهترین پارچه هایی که می توانند شما را به خوبی گرم نگه دارند، پشم و کشمیر است. کشمیر از موی زیر گردن بز هیمالیایی گرفته می شود و البته بسیار گرم تر از پشم است اما به دلیل قیمت بالا و البته دوام کمتر آن نسبت به پشم ، معمولا افراد سراغ آن نمی روند و پالتوی پشمی را انتخاب می کنند.

انتخاب پالتو مردانه مناسب
اگر سرمایی هستید و به دنبال یک پالتو مردانه واقعا گرم می گردید، پالتوهایی که یک آستر از جنس پلی پروپیلن دارند، می توانند شما را خوب گرم نگه دارند . بیشتر انواع مدل پالتو مردانه ی پشم و کشمیر یک لایه پشم شیشه نیز برای گرمای بیشتر دارند که البته این موضوع به فیت بهترپالتو روی تن هم کمک می کند. اگر جنس پالتو را نمی شناسید و مطمئن نیستید که چطور باید تشخیص بدهید ، می توانید از یک فروشگاه معتبر خرید کنید و یا از یک دوست و آشنایی که در این کار مهارت دارند، کمک بگیرید. همچنین می توانید از فروشگاه های معتبر اینترنتی خرید کنید.

سایز پالتو:

فیت پالتو روی تن را در نظر بگیرید. انتخاب فیت درست مستلزم این است که بدانید که چطور یک پالتو را انتخاب کرده و بخرید. برای اینکه سایز درست پالتو را انتخاب کنید باید یک سایز بزرگتر از سایز معمولی که برای کت مردانه انتخاب می کنید، بخرید. خرید پالتو مردانه با یک سایز بزرگتر به شما امکان حرکت آزادانه را می دهد؛ بدون آن که لباس روی کت و گردن شما جمع شود. بخش سرشانه پالتو مردانه هم باید کمی از خط شانه پائین تر قرار بگیرد تا اگر کت رسمی زیر آن پوشیدید، سرشانه در جای درست قرار بگیرد.

پالتوی مردانه مناسب

قد پالتو:

اگر زیاد قد بلند نیستید همان پالتویی را انتخاب کنید که با پوشیدنش احساس راحتی دارید. اما این نکته را فراموش نکنید پالتوهایی که قدشان تا زانو یا زیر زانو است می تواند از کشیدگی بدن کم کند. در حالی که پالتوهای بالای زانو پاهای شما را کشیده تر و قد شما را بلندتر نشان می دهد. اما اگر قد بلند هستید، این قانون بر عکس می شود. بهتر است سراغ پالتوهایی با قد بالای زانو نروید ؛ زیرا این پالتوها شما را بیش از حد کشیده نشان می دهد.

حتما بخوانید: قوانین ست کردن کفش با لباس

دوخت پالتوی مردانه:

نوع دوخت پالتو هم در باکیفیت تر شدن آن موثر است. پالتوها هر اندازه هم که از جنس های مرغوب ساخته شده باشند ، اگر دوختشان مناسب نباشد، روی بدن شما نمی نشیند و جالب دیده نمی شوند. شانه ها باید به نرمی و دقت کت های رسمی دوخته شده باشد ولی خیلی هم شل نباشد به طوری که پالتو روی بدن شما آویزان دیده شود. همچنین نباید مانند کت تک در قسمت کمر تنگ تر دوخته شده باشد و به اصطلاح عام کمر کرستی باشد.

خرید پالتو مردانه

رنگ پالتو:

درست است که انتخاب رنگ سلیقه ای است ولی بهتر است بدانید که رنگ های تیره بیشتر از رنگ های روشن گرما را جذب می کنند. می توانید رنگ هایی مثل قهوه ای ، سورمه ای تیره ، مشکی و خاکستری را انتخاب کنید.

نکات دستوری برای استایل بهتر:

■ اگر به جای کت و شلوار ، پیراهن یا تی شرت به تن کرده اید استفاده از کاپشن مناسب تر از پالتو می باشد.
■به دنبال پالتوهای شش دکمه یا دو سینه باشید که محافظت بیشتری در برابر سرما از سینه و شکم شما داشته باشند و ضمنا زیباتردیده شوند.
■ پالتویی را انتخاب کنید که در قسمت پشت آن کمربند ، برای سفت تر کردن قرار گرفته باشد.
■ به دنبال یقه هایی باشید که به راحتی بالا قرار بگیرند و وقتی آن ها را بلند می کنید تمام گردن شما را پوشش دهد.
■ اگر به دنبال یک استایل اسپرت و در عین حال شیک هستید؛ پوشیدن پالتو مردانه با ژاکت های بافتتی بافت درشت یا یقه اسکی را امتحان کنید.

هرآنچه که باید برای خرید پالتو مردانه بدانید
4 (80%) 2 votes
0
برچسب ها :