خواص درمانی شلغم

خواص درمانی شلغم


با توجه به شروع فصل سرما و شیوع و گسترش سرما خوردگی ، بهترین داروی گیاهی که خواص فوق العاده ای داشته و در درمان بسیاری از بیماری های  دیگر نیز موثر است، شلغم می باشد. خواص شلغم آن قدر زیاد است که می توان گفت این ریشه  خوراکی برای هر دردی درمان است و اگر مردم می دانستند که این گیاه چقدر فایده دارد، تمام باغچه های  خانه ی خود را شلغم می کاشتند و همه روزه از آن استفاده می کردند.
شلغم از نظر طب قدیم ایران گرم و تراست. آرام بخش و ترمیم کننده ی سریع زخم ها بوده و برای تقویت کبد مفید است. افرادی که از اگزما و جوش های  پوستی خصوصا در صورت خود رنج می برند، چنانچه هر روز مقدار کمی شلغم خام بخورند نیاز آن ها به گوگرد برطرف شده و در نتیجه جوش صورت آن ها از بین خواهد رفت. همچنین می توانید از ماسک شلغم استفاده کنید.
شلغم در درمان برونشیت ، مشکلات تنفسی و آسم موثر است. به علت داشتن فیبر پاک کننده ی قوی روده هاست و لاغری تاثیر زیادی دارد و خواص تسکین دهنده ی شلغم ، آن را به داروی طبیعی خواب آور تبدیل کرده است.
شلغم بسیار مقوی و اشتها آور است و به طور فوق العاده ای ضعف جنسی را درمان کرده و اسپرم را زیاد می کند. همچنین آب شلغم قند خون را پائین آورده و شب کوری را مداوا می کند و حافظه را نیز تقویت می کند. شلغم همچنین به دلیل داشتن ویتامین B1 علاج کم خونی است و برای رشد و نمو استخوان ها مفید است. برای بهبودی شقاق، شستشوی ناحیه ی مبتلا  با آب جوشانده  شلغم مفید است. اگر گلو درد دارید ، آب پخته شلغم را قرقره کنید.
زنان بارداری که در مدت بارداری خود شلغم خورده باشند، بچه ی آن ها زودتر رشد کرده ، زودتر حرف میزند و حتی زودتر راه می افتد و در مقابل امراض مقاومت بیشتری خواهد داشت.
کسانی که غده ی تیروئید آن ها کم ترشح میکند حتما باید شلغم بخورند زیرا به علت دارا بودن ید فراوان ترشحات غده ی تیروئید را تنظیم می کند. همچنین شلغم مهمترین گیاه ضد سرطان است و حتی گردش سرطان را متوقف می کند.
گوگرد موجود در این گیاه به کمک ویتامین A از تولید سنگ مثانه جلوگیری کرده و سنگ ها را خرد می کند. درمان سیاه سرفه به خصوص در کودکان با مصرف شربت شلغم امکان پذیر است. برای تهیه ی این شربت وسط یک شلغم درست را گود کرده و آن را پر از شکر یا عسل کنید و اجازه دهید تا بماند و آب بیندازد بعد آن را میل کنید.
برای درمان آبسه یا کورک، یک یا دو عدد از این گیاه را آب پز کرده و آن را بکوبید و به صورت پوره درآورید سپس آن را درون پارچه ی نرمی پیچیده و در حالی که گرم است ، روی محل آبسه یا کورک بگذارید؛ به زودی سرباز کرده و عفونت از آن خارج می شود.
می توانید شلغم خام را به صورت ورقه های نازک در آورده ، درون ظرفی ریخته و روی آنها نمک بریزید و بگذارید مدتی بماند تا به صورت شلغم شور درآید و از آن هر روز در سالاد و همراه غذای خود استفاده کنید.
ارزش غذایی شلغم :
کالری:28
چربی:1/0 گ
پروتئین: 9/0 گرم
قند:8/3 گرم
فیبر:8/1 گرم
کربوهیدرات:6 گرم

خواص شلغم


مضرات شلغم:


■ در صورتی که از قرص های رقیق کننده ی خون مانند کومادین (وارفارین ) استفاده می کنید، نباید به طور ناگهانی مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین K که موجب غلظت خون می شوند را در برنامه غذایی خود کم یا زیاد نمایید.
■ در صورت نگهداری شلغم در شرایط نامناسب، ممکن است آب آن که حاوی نیترات است به جایگاه مناسبی برای تجمع باکتری ها تبدیل شود؛ یعنی نیترات را به نیتریت تبدیل کرده و مملو از آلودگی شود.
■ اگر از بیماری های قلبی- عروقی یا مشکلات مشابه رنج می برید، پیش از آغاز رژیم غذایی سرشار از نیترات با پزشک خود مشورت کنید. رژیم غذایی سرشار از نیترات با داروهای خاصی همچون نیترات های آلی یا داروهای نیتریت  که برای آنژین، فشار خون بالای شریان ریوی، اختلالات جنسی استفاده می شود، فعل و انفعالات منفی نشان می دهد.

حتما بخوانید: دارچین و خواص درمانی آن


خواص آب شلغم:


آب شلغم به درمان سرما خوردگی و گلو درد کمک میکند.
آب شلغم به عنوان یک دئودورانت طبیعی عمل کرده و باعث رفع بوی بد می شود.
آب شلغم منبع خوبی از پتاسیم و کلسیم بوده و برای تقویت استخوان ها و دندان ها می شود.
آب شلغم دارای غلظت بالای مواد مغذی بوده و برای درمان بیماری هایی مانند مشکلات کبدی و روماتیسم مفید می باشد.


خواص درمانی برگ شلغم:


■ برگ های شلغم سرشار از مواد مغذی، انواع ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها هستند.
■ برگ شلغم حاوی مقادیر بالا ی آهن و ویتامینC بوده و برای درمان کم خونی مفید می باشد.
■ ویتامینK و کلسیم موجود در برگ های شلغم از پوکی استخوان جلوگیری می کند.
■ ترکیبات گوگردی و سولفورفان موجود در برگ شلغم برای پیشگیری و درمان سرطان مفید می باشد.
■ فیبر و آب زیاد موجود در برگ های شلغم برای سلامت دستگاه گوارش و درمان یبوست مفید می باشد.


بهترین روش مصرف شلغم:


بهترین شیوه برای اینکه ویتامین و خواص شلغم حفظ شود، بخار پز کردن آن است. این روش در مقایسه با آب پز شدن شلغم بهتر است زیرا هنگام آب پز شدن بخشی از خواص درمانی آن که مانع از ابتلا به سرطان می شود، از شلغم خارج می شود. البته اگر بتوانید شلغم را به صورت خام استفاده کنید خیلی بهتر است فقط توصیه می شود شلغم خام قبل از استفاده باید به خوبی با اسکاچ تمیز و شسته شود تا منافذ ریز سطح آن که محل تجمع میکروب ها در خاک است، تمیز شود. 


روش های استفاده از شلغم:


1-سالاد:شلغم های کوچک و جوان(بچه شلغم) که در مراحل اولیه برداشت می شوند، طعم شیرین و ظریفی دارند. می توانید آن ها را به صورت خام به همراه هویج به سالاد خود اضافه کنید.
2-خوراک: می توانید شلغم ها را به شکل قطعات مکعبی برش داده و به انواع خوراک ها مانند خوراک مرغ، خوراک گوشت گاو و بره  و لوبیا اضافه کنید.
3-سوپ و آش: می توانید شلغم را رنده کرده و در آش و سوپ خود مورد استفاده قرار دهید.
4-ترشی:  می توانید با شلغم و سایر سبزیجات مانند هویج، تربچه و فلفل قرمز ترشی مورد علاقه ی خود را درست کنید که مقوی معده و اشتها آور است.

حتما بخوانید: بعد از زایمان چی بخوریم؟

 

خواص درمانی شلغم

شلغم در طب سنتی و اسلامی:


شلغم در فرهنگ ما جزو اسرار است . زیرا روایت داریم به طور مداوم شلغم بخورید واین سفارش را به کسی نگوئید مگر به مومنین
شلغم بیماری ها را به طور ریشه ای درمان می کند و ژن های جهش یافته را به حالت عادی بر می گرداند و از جهش باز می دارد و در حقیقت ، یک تعدیل ژنتیکی انجام می دهد.
روایات در مورد شلغم متواتر است. در روایت داریم : نیست کسی مگر اینکه ژن جذام دارد و شلغم این ژن را آب می کند. همچنین در روایات آمده که شلغم را در فصل خودش بخورید.
شلغم یا شلجم یک آنتی بیوتیک قوی است که با وجودی که دارای مقادیر زیادی مواد قندی قابل جذب است، اما هیچگاه تحت تاثیر میکروب های هوا فاسد نمی شود و خوراکی هایی را که با شلغم می پزند ، دیرتر فاسد می شوند.
اگر شلغم را خرد کنند وصد گرم از آن را در آب بجوشانند، نوشابه ای به دست می آید که برای سینه فوق العاده مفید است.
دربیماری نقرس و درد مفاصل یک شلغم را بپزید و آن را ریز ریز کرده و به مانند فرنی در آورید و آن را مثل ضماد روی مفاصلی که درد می کنند بگذارید.
اگر شلغمی را بسوزانند و موم و روغن گل در وسط آن ریزند و بر خاکستر گرم گذارند تا بگدازد، علاج داءالثعلب کهنه است.( داءالثعلب به ریختن مو گفته می شود که علت آن رطوبت های غریب و کثیف است که در ریشه ی مو پیدا می شود و با نام درد روباه نیز شناخته می شود.)


 

خواص درمانی شلغم
3 (60%) 2 votes
0
برچسب ها :