روش های خانگی برنزه کردن

4 ماه پیش
برنزه کردن

برنزه کردن

امروزه پوست های سفید و روشن طرفدار زیادی ندارد و مرم دوست دارند تا پوستشان برنزه شود. شاید تعجب کنید اما بسیاری از مردم برنزه بودن را یک ویژگی جذاب و زیبا می دانند. در فرهنگ غربی، بدن برنزه و براق نشانه جذابیت جنسی و زیبایی است و آن ها مردم برنزه را ثروتمند و صاحب شان می دانند. به علاده افراد برنزه در مقایشه با افراد پوست روشن سالم تر می دانند. این روز های که زندگی صنعتی شده و مردم فرصت استراحت کردن زیاد و رفتن به تعطیلات و در آفتاب دراز کش شدن را ندارند، می توانند با روش های دیگری بدون گزینه ی آفتاب خود را برنزه کنند. از جمله ای راه ها می توان به سولاریوم، دارو های تیره کننده، لوسیون ها و کرم های اتو برنز اشاره کرد که هر کدام از آن ها معایب و مزایای خود را دارند.

تماس طولانی مدت و بی رویه با آفتاب باعث سرطان پوست، تیرگی های نقطه ای از پوست، لک و مک و افتادگی پوست شود. همچنین در صورتی که روش درست این کار را بلد نباشید، ممکن است دچار سوختگی شدید شوید. سولاریوم هم به دلیل اینکا اشعه UV دارند برای پوست مضر عستند   در طولانی مدت باعث پیری پوست و ایجاد لکه ها می شود.

کرم ها اتو برنز هم برای مدت کوتاهی می توانند رنگ پوست را تغیر دهند و برنزه کنند. افرادی گه نگران بالا رفتن خطر سرطان پوست هستند می توانند از این کرم ها و لوسیون های برنزه کننده استفاده کنند.

ما در این مقاله چند روش خانگی و راحت برای برنزه شدن پوست را به شما معرفی می کنیم که شما هم با توجه به وضعیت پوستی که دارید می توانید این روش ها را انتخاب کنید.

قهوه:

قهوه یک برنزه کننده طبیعی است که می تواند به شما در برنزه شدن در خانه کمک کند. همچنین قهوه در پنهان کردن سلولیت هم موثر است. برای این کار یک فنجان پودر قهوه را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون آنقدر مخلوط کنید تا خمیر نرمی به دست آید. این مخلوط را بر روی نواحی بدنتان قرار دهید و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه روی پوستتان بماند؛ سپس آن را با آب ولرم بشویید.

برنزه کردن

چای:

برای اینکه بدون دغدغه  بدنتان را برنزه کنید به چند مشت چای نیاز دارید. وان حمام را با آب ۳۸ درجه سلنتی گراد پر کنید. به ازای هر لیت ۵ مشت چای سیاه به آن اضافه کنید و به مدت ۲۰ دقیقه داخل وان دراز بکشید. برای برنزه کردن صورت خود ۵ مشت چای سیاه را در یک لیتر آب سرد بریزید و بجوشانید، بعد در ظرف را بپوشانید و بگذارید با شعله کم به مدت ۱۵ دقیقه بجوشد. محلول را خنک کنید و یکبار در هفته برای برتزه کردن صورت خود از این جوشانده استفاده کنید. و یا می توانید چای کیسه ای را دم کنید و چتد قطره اسانس مورد علاقه را نیز به ِن اضافه کنید و بعد از سرد شدن، محلول را داخل بطری اسپری بریزید و هر روز آن را چند بار روی پوستتان اسپری کنید‌.

شکلات:

مقداری شکلات تخته ای را با کرم مرطوب کننده مخلوط کنید تا یک ترکیب خمیری به دست بیاید. سپس ترکیب به دست آمده را به طور مساوی روی پوستتان بمالید و ۳۰ دقیقه اجازه دهید روی پوستتان باقی بماند و بعد با آب ولرم آن را بشویید. برای رسیدن به نتیجه ایده آل این کار را چند بار در هفته تکرار کنید.

حتما بخوانید: هزینه عصب کشی دندان

پودر کاکائو:

لوسیون کاکائو یکی دیگر از روش های بی ضرر برای برنزه شدن است. در این روش نیز بدون نور خورشید می توانید به رنگ دلخواه در بیایید. برای این منظور مقدار مساوی از پودر کاکائو و لوسیون ملایم و سفید را با هم ترکیب کنید. بعد با استفاده از اسفنج آرایشی آن را روی پوست خود مالیده و ماساژ دهید. اگر به طور روزانه از این لوسیون استفاده کنید، بعد از مدتی پوست شما رنگ برنزه خواهد داشت. برا رسیدن به نتیجه ایده آل این کار را تکرار کنید.

هویج:

هویج نیز از جمله مواردی است که برای برنزه کردن از آن استفاده می شود و برای این کار نیم کیلو هویج تازه را شسته و به تکه های کوچک خرد کنید. ۳ لیتر آب را به دمای جوش برسانی و دو فنجان شکر قهوه ای و هویج ها را به آن اضافه کنید و بگذارید حدود ۳ ساعت بجوشد. سپس زیر شعله را خاموش کرده و اجازه دهید تا محتوای ظرف خنک شود. سپس آن را آبکشی کرده و آب باقی مانده را در یک اسپری بریزید و بدنتان را با آن اسپری کنید.

برنزه کردن

حال نکاتی را برای شما بازگو می کنیم که با رعایت این نکات هم نتیجه دلخواه را بگیرید و هم برنزه شدنتان بی ضرر باشد.

زمانی کا از نور خورشید برلی برنزه شدن استفاده می کنید مراقب چشمان خود باشید‌ اما لازم نیست که ار عینک آفتابی استفاده کنید زیرا دیدن نور خورشید باعث تولید هورمونی می شود که محرک تولید ملانین است. ازطرفی پرتوی UV نیز برای چشم مضر می باشد، پسس می توانید بعد از گذشت مدتی برای محافظت از چشم ها از عینک آفتابی استفاده کنید.

دقت کنید که هدف شما برنزه شدن است نه سوختن پس باید مراقب آفتاب سوختگی باشید. توصیه می شود در جلسه اول حداکثر ۳۰ دقیقه زیر آفتاب بخوابید و بین هر جلسه آفتاب گرفتن یک روز به پوستتان استراحت دهید‌.

حتما بخوانید: فال حافظ

سعی کنید برای جذب بهتر نور خورشید و برنزه تر شدن از روغن های مخصوص استفاده کنید و برای پوست صورتتان هم از کرم های مخصوص صورت استفاده کنید. بعد از اتمام زمان آفتاب گیری حتما با آب ولرم یا نسبتا خنگ دوش بگیرید و از کشیدن حوله روی پوست رطوبت آن را بگیرید. بعد از رسیدن به رنگ دلخواه و برنزه شدن از لیف و مواد پیلینگ استفاده نکنید تا برنزه شما طولانی تر بماند. سعی کنید از فعالیت هایی که باعث تعریق می شور بپرهیزید مخصوصا در ۱۰ تا ۱۲ ساعت اولیه.

اگر از مواد غیر طبیعی و گیاهای برای برنزه شدن استفاده می کنید، بعد از آن از مواد مرطوب کننده بدن استفاده کنید زیدا مواد برنزه بون را کمی خشک می کند. به علاوه مواد مرطوب کننده مخصوصا اگر کمی  براق کننده داشته باشد به بدن شفافیت خاصی می دهد.

روش های خانگی برنزه کردن
4.5 (90%) 2 votes
0
برچسب ها :