اقداماتی که قبل و حین سفر خارجی باید انجام دهید

5 ماه پیش
سفر های خارجی

هنگامی که تصمیم می گیریم به سفر خارجی برویم در واقع وارد محدوده ی جدیدی از زندگی میشویم که قبلا آن را تجربه نکرده ایم و باید شرایط متفاوتی را هماهنگ کنیم. حتی اگر برای چندمین بار سفر می کنیم باز هم نکات قابل توجهی وجود دارد که اهمیت موضوع را بیشترمی کند.استقاده از تجربیات و نظرات دیگر مسافران یکی از راهکار هاییی است که می تواتد باعث بهبود کیفیت سفر و پایین آوردن ریسک خطر های احتمالی شود و باعث می شود تا آگاهانه تر کوله سفر خودمان را لبندیم‌و با نگرانی کمتری سفر خود را آغتز کنیم. آنچه در این مقاله ارائه می شود در واقعع مجموعه ای از تجربیات افرادی است که مسافرت های زیادی کرده اند که به چند مورد از آن ها می پردازیم.

ویزا:

برای کشوری که میخواهید سفر کنید آیا ویزا می خواهد یا نه؟

برای مسافرت به بسیاری از کشور ها به ویزا نیاز دارید. ویزا یعنی اجازه خروج شما از کشور و حضور در کشوری دیگر در مدت زمان مشخص است. اما بعضی از کشور ها نیز بدون ویزا مسافر پذیرش می کننند، البته در مدت زمان محدود مانند: ترکیه، مالزی، کردستان عراق، ونزوئلا و…. اما برای رفتن به سایر کشور ها خصوصا کشور های اروپایی باید ویزای شینگین بگیرید. برای بعضی از کشور ها مانند: ارمنستان، گرجستان، عراق و تاجیکستان می توانید ویزای فرودگاهی بگیرید، یعنی صدور ویزا هم زمان با صدور بلیت است و نیازی به مراجعه به سفارت آن کشور نیست.

حتما بخوانید:  ست کردن رنگ لباس

کپی کردن مدارک:

از همه مدارک خود مانند ویزا، پاسپورت، هتل، بلیت هواپیما و شناسنامه کپی یا تصویر تهیه کرده و آن را در جای امنی نگه داری کنید.حتی می توانید تصویر های گرفته شده را داخل رم گوشی خود بریزید. بهتر است که از ارز هایی که همراه دارید نیز عکس یا کپی گرفته و همراه خود داشته باشید تا در کشور خارجی دچار مشکل نشوید.

واکسن و دارو:

اگر به کشور های جنوب شرقی آسیا و یا آفریقا سفر می کنید بهتر است دارو های ضد مالاریا با خود همراه داشته باشید چرا که در این مناطق حشره شیوع دارد. برای رفتن به بعضی از کشور ها نیز واکسن زدن ضروری است زیرا در این مکان ها بیماری های واگیر داری شیوع دارد که با زدن واکسن شما از آن بیماری ها در امان می مانید‌. اگر خود نیز داروی خاصی مصرف می کنید بهتر است آن ها را در کیف دستی همرا خود به داخل هواپیما ببرید تا در صورت نیاز استفاده کنید. بهتر است بیماران قلبی و دیابتی مدارک و معاینات‌ پزشکی و سوزن و سرنگ انسولین را نیز‌همراه خود داشته باشند.

عوارض خروجی:

یکی از مدارک مهمی که حتما قبل از سفر اقدام به گرفتن آن بکنید ، فیش عوارض خروج از کشور است که برای پرداخت آن باید به شعب بانک ملی، مبلغ مورد نظر رابرای پرواز خارجی  خود پرداخت کنید.این کار را حتما برای صرف جویی در وقت چند روز قبل انجام دهید و حتما آن را جدی بگیرید چرا که افرادی بوده اند که با سهل انگاری به همین علت از پرواز جا مانده اند.

جاسازی کرن پول ها:

بسیار مهم است که پول های خود را در جای امنی جاسازی کرده و در بخش های مختلفی از لباس هایتان بگذارید. حتما در مورد جاساز کردن پول و برداشت آن آگاهانه عمل کنید. میتوانید از کارت های اعتباری به جای حمل پول استفاده کنید؛ البته لازم است مقداری پول خرد کشور مقصد را همراه داشته باشید. برای تبدیل ارز نیز از صرافی های معتبر و یا بانک های موجود استفاده کنید.

چمدان سبک تر:

از بردن وسایل غیرضروری و اضافی خودداری کنید. احتمال اینکه شما در طول سفر خرید می کنید وجود دارد؛ اگر چمدان خود را زیاد سنگین کنید مشمول قانون اضافه بار خواهید شد و باید پول اضافی پرداخت کنید. همچنین بردن وسایل بیش از حد باعث اذیت شدن شما در نگهداری و مراقبت از آن ها خواهد شد. وسایل الکترونیکی خود را قبل از سفر شارژ کامل کنید و پاور بانک به همراه داشته باشید. سعی کنید چمدان خود را چسب کاری کنید تا افراد سودجو نتوانند قاچاق و یا مواد مخدر در آن جای دهند.

ورود به کشور مقصد:

اگر با تور سفر می کنید که می توانید همه ی کار های خود را با لیدر و سرپرست تور هماهنگ کنید، اما در غیر این صورت سعی کنید در طول روز وارد کشور مقصد شوید چراکه یافتن مکان مناسب در شب کمی دشوار است. اگر سوار تاکسی می شوید، سعی کنید پلاک ماشین را یادداشت کنید. از شرایط هتل و محل اقامت خود کاملا مطلع شوید و با رعایت آداب و روسوم و فرهنگ آن کشور سفر خود را بدون مشکل انجام دهید.

حتما بخوانید:  شیک پوشی

چند نکته:

☆  سعی کنید زبان کشور مقصد را قبل از سفر کمی بیاموزید، مخصوصا کلمات روزمره و عامیانه را، چرا که این کار به شما کمک می کند تا کار های ابتدایی را خودتان به راحتی انجام دهید.

☆  هیچ وقت در خارج از کشور از زیورالات و جواهرات قیمتی و پر زرق و برق استفاده نکنید مگر اینکه بخواهید آن ها در کلکسیون شخص دیگری نگه داری شود.

☆  از لباس هایی با علایم مذهبی، ارتشی، کلمات مقدس حتی گردنبند صلیب استفاده نکنید چون با این کار ممکن است نا خواسته وارد بحث عقیدتی شوید.

☆  در کشور هایی که عقاید مذهبی عمیق دارند از پوشیدن لباس هایی که از نظر شرعی نشانه بی عفتی است بپرهیزید. اگر اطلاع کافی در این زمینه ندارید می توانید از آژانس مسافرتی اتان آگاهی لازم را کسب کنید. پوشیدن لباس مناسب در خارج از کشور نه تنها باعث می شود همرنگ جماعت شوید بلکه کمتر شبیه توریست دیده می شوید و از میزبانی گرمتر آن ها برخوردار می شوید.می توانید از یک فروشگاه لباس محلی چند دست لباس تهیه کنید که هم هیچ کس شما را به پشم توریست نبیند به علاوه لباس جدیدی به لباس های کمدتان اضافه خواهد شد

اقداماتی که قبل و حین سفر خارجی باید انجام دهید
لطفا امتیاز دهید
0
برچسب ها :