شرایط سردفتری اسناد رسمی چگونه است؟


سردفتر شخصی است که اداره امور دفاتر اسناد رسمی یا دفاتر ازدواج و طلاق را به عهده دارد. سردفتران بنا به پیشنهاد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انتخاب می شوند. سه نوع سردفتر داریم: سردفتر اسناد رسمی، سردفتر ازدواج و سردفتر طلاق. در ابتدا باید دفترخانه ی اسناد رسمی را بشناسیم. طبق قانون(دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفترداران و دفتر یاران)، دفترخانه ی اسناد رسمی واحد وابسته به وزارت دادگستری است و برای تنظیم و ثبت اسناد رسمی طبق قوانین مربوط تشکیل می شود. اداره ی امور دفترخانه ی اسناد رسمی به عهده ی سر دفتر است که دارای شرایط خاصی می باشد.
سردفتر درواقع یک شاهد ممتاز در معاملات است و می تواند به عنوان ناصح و هدایت کننده در معاملات عمل کند و زمینه ی ایجاد اختلافات آینده را از بین ببرد. داشتن دانش و اطلاعات حقوقی کافی از ملزومات فعالیت در این حرفه می باشد تا سردفتر بتواند از موانع و اشکالات حقوقی و قضایی که گهگاه پیش می آید، با موفقیت عبور کند. حساسیت و استرس بالای افراد شاغل در این حرفه مهم ترین چالش این شغل است.
ماده ی ۶ قانون دفاتر اسناد رسمی مقرر می کند که افراد ذیل را می توان به عنوان سردفتر انتخاب کرد.
۱-اشخاصی که دارای لیسانس حقوق در رشته ی قضایی یا منقول از دانشکده الهیات یا دانشکده سابق معقول و منقول(معارف اسلامی دانشگاه تهران) یا دارای مدرک سطح دو حوزه باشند.
۲-کسانی که دارای دو سال سابقه خدمات قضایی یا وکالت پایه یک دادگستری باشند.
۳-سایر لیسانسه ها به شرط داشتن سه سال سابقه ی دفتریاری.
۴-اشخاصی که از مراجع مسلم دارای تصدیق اجتهاد طبق آیین نامه ای که به تصویب دادگستری می رسد، باشند.
۵-دفتریارانی که دارای گواهی قبولی امتحان مخصوص سردفتری و دفتریاری موضوع بند سوم ماده ی ۱۰ قانون دفتراسناد رسمی مصوب ۱۳۱۶ باشند، به شرط داشتن ۵ سال سابقه ی دفتریاری.
۶-دفتر یاران اول که تاریخ تصویب این قانون شاغل بوده و ۱۵ سال سابقه دفتریاری اعم از متناوب مستمر داشته باشند.
۷-دفتریارانی که دیپلم کامل متوسط داشته باشند، به شرط داشتن هفت سال سابقه دفتریاری اول.
حال باید ببینیم که از بین کسانی که به عنوان متقاضی سردفتری هستند چه شرایطی باید داشته باشند:

شرایط دفتری در دفاتر اسناد رسمی


شرایط سردفتری در دفاتر اسناد رسمی


■تابعیت جمهوری اسلامی ایران
■داشتن کارت پایان خدمت نظام وظیفه ی عمومی یا معافیت دائم از خدمت سربازی برای آقایان در زمان ثبت نام آزمون
■التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
■نداشتن محکومیت انفصال دائم از خدمات دولتی یا قضایی یا وکالت دادگستری یا محکومیت انفصال موقت از خدمات مذکور در مدت انفصال یا تعلیق.
■نداشتن سابقه ی محکومیت و سوء پیشینه..
■متقاضیان نباید به شغل قضاوت، وکالت دادگستری، عضویت در موسسات دولتی و شهرداری، عضویت در هیات مدیره و مدیریت عامل شرکت های تجاری و بانک ها و موسسات بیمه و موسسات دولتی و یا وابسته به دولت اشتغال داشته باشند.
■متقاضیان باید از سلامتی، تندرستی و توانایی های جسمی برخوردار بوده و هیچ گونه اعتیادی به مواد مخدر نداشته باشد.
■سن دفترداران در بدو اشتغال نباید کمتر از ۲۴ سال و بیش تر از ۵۰ سال باشد و سن دفتریاران نیز در بدو اشتغال نباید کمتر از ۲۰ و بیش تر از ۵۰ سال باشد.
■داشتن مدرک کارشناسی کلیه رشته ها با سه سال تمام سابقه ی دفتریاری.
■دارندگان مدرک افتاء از مراجع مسلم اهل سنت که به تایید رئیس قوه قضاییه رسیده باشد.
■افراد دارای مدرک کارشناسی و بالاتر حقوق قضایی، علوم ثبتی، حقوق ثبت اسناد و املاک، حقوق سردفتری اسناد رسمی، منقول از دانشکده ی الهیات یا کارشناسی و بالاتر در رشته ی الهیات و معارف اسلامی با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی معتبر و مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات و فناوری.
■داشتن مدرک تحصیلی حوزوی حداقل سطح دو و بالاتر از حوزه های مدیریت علمیه قم، اصفهان و خراسان رضوی(برای طلاب شیعه) و یا دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران و شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت(برای اهل تسنن).
■دارندگان تصدیق اجتهاد از مراجع مسلم.
■دفتریاران اول با مدرک تحصیلی دیپلم کامل متوسطه به شرط داشتن هفت سال سابقه ی دفتریاری اول.

حتما بخوانید: آثار و نتایج حقوقی لعان


نحوه انتخاب سردفتران


گزینش سردفتران از دو طریق صورت می گیرد:
۱-از طریق آزمون سالانه سردفتری
در شهریور ماه هر سال آگهی آزمون سردفتری اسناد رسمی در برخی روزنامه های کشور منتشر می شود که افراد واجد شرایط و صلاحیت می توانند از طریق آزمون انتخاب و انتصاب شوند. این انتخاب سردفتری جدید ممکن است در اثر افزایش جمعیت، افزایش تعداد معاملات نیاز به تاسیسس دفتر خانه ی جدید وجود داشته باشد یا اینکه به دلیل انفصال دائم از خدمت یا عدم معرفی جانشین توسط سردفتر نیاز پیدا کند.
۲-از طریق معرفی جانشین از طرف سردفتری که در شرف بازنشستگی است. چون واجد صلاحیت بودن سردفتران امری مهم تلقی می شود، لذا قانون گذار سعی نموده که از ظرفیت و توجه خود سردفتران نیز استفاده نماید. به همین دلیل است که سردفتر صرفا در زمان رسیدن به بازنشستگی و اوج تجربه ی کار حق معرفی جانشین را دارد. این موضوع باعث می شود که تغیر مدیریت ناگهانی دفترخانه در کار ارباب رجوع اختلال ایجاد ننماید و کارکنان و پرسنل دفترخانه امنیت شغلی بیشتری احساس نمایند. چنانچه فرد معرفی شده موفق به جلب موافقت قوه قضایه شود، به عنوان جانشین سردفتر منصوب خواهد شد.

ازمون سردفتری


منابع آزمون سردفتری


منبع آزمون سردفتری به شرح ذیل است:
ادبیات فارسی، عربی، حقوق ثبت، حقوق مدنی، حقوق جزا، حقوق تجارت، معارف یا احکام شرعی، قانون و آیین نامه های دفاتر اسناد رسمی، اطلاعات عمومی و هوش که ظرایب این مواد امتحانی در هر دوره ی برگزاری آزمون توسط خود سازمان ثبت اعلام می گردد.
چه کسانی را نمی توان برای سردفتری یا دفتریاری انتخاب یا ابقاء کرد؟
■اتباع بیگانه
■کسانی که تحت قیومیت یا ولایت هستند
■محکومین به انفصال دائم از خدمات دولتی یا قضایی و محکومین به انفصال موقت از خدمات دولتی در مدت تعلیق یا انفصال
■محکومین به جنایات عمدی و ارتکاب اعمال منافی عفت
■افراد مشهور به فساد عقیده و افرادی که فاقد صلاحیت اخلاقی باشند
■اشخاص معتاد به مواد مخدر و الکل

حتما بخوانید: حق حبس چیست و در چه شرایطی تحقق می یابد؟


انتخاب دفتریار


در پایان در خصوص دفتریار باید به این نکته اشاره کرد که سردفتر می تواند دفتریار خود را انتخاب کند. دفتریار اول سمتِ معاونت دفترخانه را عهده دار است. هر دفترخانه می تواند یک دفتریار دوم نیز داشته باشد. دفتریار به پیشنهاد سردفتر و به موجب ابلاغ سازمان ثبت اسناد و املاک کشور منصوب می شود.
دارندگان دانش نامه ی لیسانس را بدون کارآموزی و دارندگان دیپلم کامل متوسطه را به شرط یک سال کارآموزی می توان به عنوان دفتریار انتخاب کرد به شرط آن که سن دفتر یار کمتر از ۲۰ سال و بیش تر از ۵۰ سال نباشد.

 

 

شرایط سردفتری اسناد رسمی چگونه است؟
4 (80%) 1 vote
0
برچسب ها :