نوشیدنی های خنک تابستانی

5 ماه پیش
نوشیدنی های خنک تابستانی

در این روز های گرم تابستانی هیچ چیز مانند یک شربت و نوشیدنی خنک، دل چسب و گوارا نیست. می توانید با درست کردن یک نوشیدنی مانند شربت، اسموتی یا کوتکل در این روز های گرم ‌تابستان از خود و میهمانان خود پذیرایی کنید. همچنین با نوشیدن نوشیدنی های خنک و تازه که با ترکیب میوه جات تهیه می شود، می توان تعادل بدن را حفظ کرد و آب و املاح از دست رفته را جبران نمود. در این مقاله دستور تهیه ی چند نوشیدنی خنک تابستانی را آموزش می دهیم که تهیه ِن ها زمان زیادی نمی برد. پس با ما همراه باشید.

طرز تهیه کوکتل:

به ترکیب بیش از دو نوشیدنی کوکتل گفته می شود که شامل دو دسته الکلی و غیر الکلی(ماکتل) می باشد. امروزه بیش از هزاران کوکتل در جهان وجود دارد که هرکدام با توجه به آب و هوا و ذائقه هر منطقه متفاوت است. از جمله این کوکتل ها موهیتو می باشد که یک کوکتل کوبانی است که امروزه در اکثر نقاط جهان از جمله ایران طرفداران زیادی دارد.

طرز تهیه اسموتی:

یک نوشیدنی مخلوط شده و گاهی شیرین شده است که از میوه تازه تهیه می شود و در برخی موارد خاص شکلات یا کره بادام زمینی دارد. علاوه بر میوه بسیاری از اسموتی ها دارای یخ خرد شده، میوه یخ زده، ماست، عسل یا شربت و محتویات یخی هستند.

طرز تهیه سیروپ:

درواقع همان شربت هستند که بیشتر به صورت حرفه ای و بیشتر داخل کافه ها ازش استفاده می کنند.

طرز تهیه میلک شیک:

میلک شیک نوشیدنی خنک تابستانی است که از شیر و بستنی و شیرین کننده و انواع میوه ها تهیه می شود.

طرز تهیه نوشیدنی های خنک تابستانی

طرز تهیه اسموتی ترکیبی:

مواد لازم: آب زرد آلو۲/۱ لیوان

آب انبه۲/۱ لیوان

موز رسیده بزرگ ۱ عدد

ماست پر چرب ۱ قاشق غذا خوری

یخ مقداری

همه مواد را درون مخلوط کن بریزید و حدود ۲ دقیقه مخلوط کنید تا کاملا میکس شود. اسموتی ها را درون لیوان مورد نظر و با انبه و موز تزئین کنید.

طرز تهیه شربت لیموناد و نعنا:

مواد لازم: شکر ۱ فنجان

آب لیمو ۸ فنجان

برگ ریحان تازه ۱ فنجان به همراه ۸ شاخه برای تزئین

در یک قابلمه با حرارت نسبتا گرم شکر را با ۵/۱ فنجان آب حدود ۵ دقیقه بجوشانید تا کاملا حل شود، ریحان ها را به آن اضافه کرده و بعد بگذارید تا خنک شود. بعد با لیمو و شربت نعنا ترکیب کنید و نوش جان کنید.

طرز تهیه کوکتل سیندرلا:

مواد لازم: آب لیموی تازه ۱ پیمانه

آب پرتغال ۴ پیمانه

آب آناناس ۴ پیمانا

یخ مقداری

همراه با یخ، آب میوه ها را داخل مخلوط کن بریزید و میکس کنید. در ظرف مورد نظر ریخته و آن را سرو کنید.

حتما بخوانید: طرز تهیه مربا زرد آلو

طرز تهیه لیموناد میوه ای:

مواد لازم: توت فرنگی یا تمشک ۲۵۰ گرم

آب خنک همراه یخ خرد شده ۵ پیمانه

شکر ۱ پیمانه

لیمو ترش تازه ۲ عدد برای سرو

نعنا مقداری

آب لیمو ترش تازه ۵/۱ پیمانه(حتما از آب لیمو ترش تازه استفاده شود)

توت فرنگی یا تمشک را در مخلوط کن بریزید تا پوره شود؛ بعد از گذشت ۱ دقیقه مقداری آب لیمو ترش تازه اضافه کنید. بعد این پوره را از الک رد کنید تا صاف شود و دانه های اضافی آن گرفته شود، سپس بقیه آب لیمو ترش را اضافه کرده و در آخر تکه های یخ خرد شده یا پوره یخ را اضافه کرده و با هم در مخلوط کن ترکیب کنید. لیموناد ها را در ظرف های مورد نظر ریخته و روی آن لیمو ترش تازه برش زده و برگ های نعنا قرار دهید.

طرز تهیه اسموتی سیب و دارچین:

مواد لازم: سیب ۲ عدد

موز ۱ عدد

ماست ۲/۱ پیمانه 

شیر ۲/۱ پیمانه 

پودر دارچین ۱ قاشق سوپ خوری

بادام ۴/۱ پیمانه

ابتدا آب سیب ها را گرفته، سپس موز، بادام، شیر، ماست، دارچین و آب سیب را داخل مخلوط کن بریزید و با هم مخلوط کنید کمس صبر کنید تا مایه نرم و یک دستی حاصل شود. اسمونی شما حاضر است. آن ها را درون لیوان مورد نظر ریخته و در صورت تمایل با پودر دارچین و پودر پسته یا پودر بادام تزئین کنید.

طرز تهیه نوشیدنی های خنک تابستانی

طرز تهیه میلک شیک هلو و موز:

مواد لازم: هلو ۵ عدد

موز ۱ عدد

شیر ۱ لیوان 

یخ ۱ لیوان

گردو ۲ عدد

آبلیمو تازه ۱ قاشق چای خوری

شکر ۲ قاشق غذا خوری

پودر دارچین ۲/۱ قاشق چای خوری

اسانس وانیل چند قطره

هلو را پوست بکنید و خرد کنید، سپس همراه موز، شیر، یخ، مغز گردو، شکر، آب لیمو، پودر دارچین و اسانس وانیل داخل مخلوط کن بریزید تا یک دشست شود بعد آن را با خامه یا بستنی و برش های هلو تزئین و سرو کنید. می توانید به جای شکر از عسل هم استفاده کنید.

حتما بخوانید: هزینه عصب کشی دندان

طرز تهیه کوکتل هویج، پرتغال، زنجبیل:

مواد لازم: هویج شیرین ۴ عدد

سیب بزرگ ۱ عدد

پرتغال ۲ عدد

پودر زنجبیل ۴/۱ قاشق چای خوری

آب هویج وآب سیب را به صورت جداگانه بگیرید، آب پرتغال را نیز بگیرید و همه را در یک پارچ بزرگ مخلوط کنید و در آخر پودر زنجبیل یا زنجبیل تازه رنده شده را اضافه کنید. سپس کوکتل ها را درون لیوان های مورد نظر بریزید و با میوه های دلخواه تزئین کنید.

طرز تهیه کوکتل هندوانه:

مواد لازم: هندوانه ۳ پیمانه

شکر۴/۳ پیمانه

برگ های ریز نعنا۲/۱ پیمانه

آب انگور سفید ۲ پیمانه

پوست رنده شده لیمو ۱ قاشق غذا خوری

آب لیمو خنک۴/۳ پیمانه

آب گازدار خنک ۴ پیمانه

برگ های تازه نعنا و برش های هندوانه مقداری

هندوانه ها را داخل مخلوط کن بریزید تا له شود پس آن را از صافی عبور کنید. در یک کاسه بزرگ شکر و نعنا را با هم مخلوط کنید با پشت یک قاشق برگ های نعنا را فشار دهید تا له شوند. آب انگور سفید، پوست رنده شده لیمو، آبلیمو و پوره هندوانه را اضافه کنید تا شکر حل شود. داخل لیوان یخ بریزید و آب میوه را روی آن بریزید و با برش هایی از هندوانه و برگ نعنا تزئین کنید.

طرز تهیه داکری میوه:

مواد لازم: هلو، توت فرنگی یا انبه تازه پوست کنده ۳ پیمانه

لیموناد ۴/۳ پیمانه

آب پرتغال ۴/۱ پیمانه

پودر قند۲ قاشق غذا خوری

یخ ۲ پیمانه

در غذا ساز یا مخلوط کن ۳ پیمانه میوه مورد نظر ، لیموناد، آب پرتغال و پودر قند را با یکدیگر مخلوط کنید. آن ها را کاملا هم بزنید تا کاملا پوره شوند. نکه های یخ را به آن اضافه کنید و دوباره به هم بزنید. میزلن یخ به غلظت مورد نظر شما بستگی دارد. داکری را درون لیوان های دلخواه بریزید. تکه های کوچک از میوه های دلخواه را در سیخ چوبی بکشید و درون لیوان یا روی آن قرار دهید و خنک سرو کنید.

طرز تهیه شربت گل سرخ:

مواد لازم: گل زرد یا گل محمدی مفداری

شکر ۴ قاشق سوپ خوری

آبلیمو ۱ قاشق چای خوری

آب ۱ پیمانه

گل برگ های محمدی را در ظرفی ریخته و روی آن آب و آبلیمو بریزید و هم بزنید تا شکر حل شود. روی ظرف را بپوشانید و آن را ۵-۱۰ ساعت در یخچال نگه دارید. اکنون شربت را صاف و همراه با یخ در لیوان مناسب بریزید و میل نمایید.

شربت سکنجبین

مواد لازم: سرکه طبیعی انگور یا خرما ۱ پیمانه

عرق نعنا ۲ پیمانه

شکر سفید یا عسل ۲ پیمانه

سرکه طبیعی را باعرق نعنا و شکر یا عسل مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم تا با شعله کم به مدت ۲۰-۱۵ دقیقع بجوشد و در حین جوشیدن کیف آن را می‌گیریم. سپس آن را از روی شعله برداشته و در جای خنک نگه می داریم. بر حسب تمایل هر بار ۳-۵ قاشق از این شربت را با یک لیوان آب خنک مخلوط کرده و نوش جان می کنید. در صورت تمایل می توانید تخم شربتی و یا تخم ریحان نیز به این شربت اضافه کنید. این شربت برای گرم مزاجان مفید است.

طرز تهیه اسموتی کرفس برای کاهش وزن:

مواد لازم: اسفناج ۱ پیمانه

خیار تازه ۱ پیمانه

برگ کرفس ۲ پیمانه 

سیب ۱ پیمانه

همه مواد را باهم مخلوط کرده و در مخلوط کن بریزید تا یک دست و یکنواخت شود و در صورت تمایل کمی آب لیموی تازه اضافه کرده و سرو نمایید.

طرز تهیه شربت کیوی و نعنا:

مواد لازم: شکر ۳ قاشق غذا خوری

آب داغ ۲/۱ پیمانه

یخ ۲ پیمانه

کیوی پوست کنده ۳ عدد

شربت آبلیمو یخ زده ۲ قاشق غذا خوری

برگ نعنا خرد شده ۲ قاشق غذا خوری

شکر را در آب داغ حل کنید و بگذارید خنک شود. یخ، کیوی، شربت آبلیمو، نعنا و مخلوط آب و شکر خنک شده را باهم ترکیب کنیو و در غذا ساز مخلوط کنید تا نرم و یک دست شود. پس آن را لیوان مورد نظر سرو کنید.

طرز تهیه شربت نارنج:

مواد لازم: نارنج ۱۰-۱۲ عدد

شکر ۱ پیمانه

آبلیموی ترش تازه ۱ عدد

آب سرد ۱ لیتر

بهتر است برای درست کردن این شربت نصف از پرتغال و نصف از نارنج استفاده کنید

ابتدا نارنج ها و پرتغال ها را از طول نصف کنید و سپس آن را به برش های نازک ببرید. آن ها را در کاسه ی شیشه ای بریزید و شکر را اضافه کنید. با یک گوشت کوب چوبی برش های نارنج را له کنید. آب خنک را به کاسه افزوده ک به آرامی هم بزنید. مطمئن شوید که شکر کاملا حل شود و بعد آب لیموی تازه را اضافه کنید. اگر لازم است آن را فشار دهید تا حد امکان آب آن ها گرفته شود. در یک پارچ مناسب بریزید و نوش جان کنید.

طرز تهیه شربت لیمو و رزماری:

مواد لازم:

شکر ۱ لیوان

رزماری ۵/۱ قاشق غذا خوری

پوست لیمو ترش ۱ قاشق غذا خوری

آب مقداری

شکر و رزماری خرد شده را به همراه پوست لیمو ترش مخلوط کرده و آب را به آن اضافه می کنیم. سپس آن را روی حرارت گذاشته و می جوشانیم. بعد از چند دقیقه جوشیدن شربت را از روی گاز بر می داریم و می گذاریم تا سرد شود. بعد آن را روی یخچال قرار می دهیم. بعد از چند روز شربت ابتکاری شما آماده مصرف می باشد.

نوشیدنی های خنک تابستانی
4.7 (93.33%) 3 votes
0
برچسب ها :