برای پسردار شدن چی بخوریم و چی نخوریم؟

5 ماه پیش
پسر دار شدن

پسر دار شدن

داشتن فرزند سالم وزیبا آرزوی هر پدر و مادری است، اما برخی افراد دوست دارند که فرزند اول آنها پسر باشد یا بر عکس. و یا فرزند دختر دارند و می خواهند فرزند بعدی آن ها پسر شود. اگر شما به عنوان زوجی که قصد به دنیا آوردن نوزاد پسری دارید ، به خاطر داشته باشید که مصرف برخی مواد غذایی خاص برای شانس داشتن پسربسیار مفید است. در ادامه این مقاله ما با توکل بر خدا چند مورد که به داشتن جنین پسر کمک می کند را برایتان بازگو می کنیم.

هیچکدام از دستورالعمل هایی که برای تعیین جنسیت توصیه می شود صد در صد نیست و همیشه جواب نمی دهند بلکه می تواند مفید و موثر باشد. اگر می خواهید جنین تان پسر باشد باید از روش های آزمایش گاهی مانند آی وی اف(IVF)  استفاده کنید. اما در مورد روش های خانگی باید از چند ماه قبل از بارداری هم خودتان وهم همسرتان رژیم های غذایی را رعایت کنید

با مشورت پزشک و یا مطالعه سیستم بدنی خود زمان آزاد شدن تخمک را خواهید فهمید .اگر پسر می خواهید باید نزدیکی در محدوده زمان تخمک گذاری انجام شود زیرا اسپرم حامل جنسیت پسر برای رسیدن به تخمک سرعت حرکت بیشتری نسبت به اسپرم دختر دارد. زیرا اسپرم پسر عمر کوتاه تری نسبت به اسپرم دختر دارد. همچنین میزان اسیدیته رحم نقش موثری بر جنسیت جنین دارد. هر چه محیط رحم به سمت قلیایی شدن میل کند، احتمال نوزاد پسر بیشتر خواهد بود. اگر می خواهید فرزند شما پسر باشد، زمان نزدیکی خود را تا زمان تخمک گذاری به تاخیر بیندازید. برای فرزند پسریک روز قبل ازتخمک گذاری زمان خوبی برای نزدیکی است و در طول دوره تخمک گذاری بهتر است چندین بار نزدیکی داشته باشید.

حتما بخوانید: روش های دوقلو دار شدن

تعیین روز تخمک گذاری برای پسر دار شدن:

هر روز صبح به محض بیدار شدن و قبل از هر تحرکی و در یک ساعت مشخص دمای بدن خود را با دما سنج جیوه ای اندازه بگیرید. از روز آخر پریود این کار را شروع کنید در وسط پریود دمای بدن‌ نیم درجه یا بیشتر کاهش می یابد و در روز بعد نیم تا ۱ درجه افزایش می یابد‌. اگر ۳ ماه همه روزه این کار را انجام دهید، متوجه می شوید دمای بدنتان در ۱ روز خاص از پریودتان کاهش می یابد. روزی که دمای بدنتان کاهش می یابد تا اواسط روز وقت دارید برای پسر دار شدن اقدام کنید. همچنین می توانید با ترشحات دهانه رحم روز تخمک گذاری را حدس بزنید. روز های پس از پایان پریود دهانه رحم خشک شده است اما ۴-۵ روز بعد از پایان پریود ترشحات شروع می شود، روزی که بیشترین و لیز ترین ترشحات را داشتید آن روز روز تخمک گذاری است. نشانه تمام شدن روز تخمک گذاری هم این است که در اواخر روز ترشحات غلیظ تر می شود. وقتی این اتفاق افتاد فرصت شما هم برای پسر دار شدن به پایان رسیده است.

پسر دار شدن

رژیم غذایی  هم که شما رعایت می کنید نباید بیش تر از ۶ ماه قبل از بارداری طول بکشد زیرا باعث کمبود مواد غذایی خواهد شد. رعایت رژیم غذایی فقط در مادر ضرورت دارد زیرا تغییرات یونی  تخمک است که اسپرماتوزوئید مورد نظر را جذب می کند. برای داشتن فرزند پسر بالا بودن نسبت سدیم و پتاسیم و پایین بودن نسبت کلسیم و منیزیم، متابولیسم لایه خارجی تخمک را طوری تغییر می دهد که اسپرماتوزوئید حاوی کروموزوم جنسی Y  را جذب کند.پس برای تعیین جنسیت  نسبت بین یون ها مهمتر از غلظت آن هاست. بدن هر کس نیازمند دریافت ۵میلی گرم سدیم در روز است.در صورت تمایل به داشتن پسر باید مقدار سدیم ۴برابر بیشتر شود و این یعنی مصرف نمک و مواد غذایی شور را افزایش دهید. همچنین مقدار پتاسیم مورد نیاز که ۱میلی گرم در روز است را به ۱۵ برابر برسانید و مصرف غذاهای پر کلسیم  و پر منیزیم را کاهش دهید. پس باید برای داشتن فرزند  پسر، مادراز غذاهایی چون ، گوشت، هویج و تخم مرغ و همچنین موز و هلو و کشمش و غلات به ویژه برنج و صیفی جات مانند گوجه را افزایش دهد وغذاهای پر کلسیم و پر منیزیم مثل شیر و فراورده های  لبنی و مغزهای حاوی منیزیم و گیاهان برگ سبز وتیره را کاهش دهد.

تغدیه پسردار شدن:

مادرانی که روزانه موز بیشتری و کرفس و کاهو و اسفناج‌ کمتری مصرف می کنند ، برای داشتن فرزند پسر شانس بیشتری دارند.

روزانه یک استکان کاسنی به مدت ۴۰ روز قبل از انعقاد نطفه مصرف کنید

بعد از هر بار پاک شدن ، خود را با محلول جوش شیرین و آب با نسبت ۱ به ۴ بشویید.

رحم خود را گرم نگه دارید و برای قوی شدن اسپرم مردکه کمک زیادی به پسردار شدنتان می کند، خوردن خرما، موز و ویتامین E را فراموش نکنید و تا ۱۰ روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی نکنید.

از داروهای محرک تخمک گذاری استفاده نکنید به خصوص قرص کلومیفن زیرا نتیجه عکس خواهید گرفت.

مرد باید نیم ساعت قبل از نزدیکی یک لیوان قهوه غلیظ مصرف کند .نوشیدن قهوه توسط مردان سرعت جهش اسپرم های مردانه را افزایش می دهد و این برای پسر دار شدن خوب است.

PH  بدن خود را اندازه گیری کنید.معمولا ساختار بدن بیشتر حالت اسیدی دارد اما اسپرم ها بیشتر در محیط های  قلیایی زنده می مانند.با قلیایی کردن ناحیه تناسلی احتمال پسر دار شدن بالا می رود. برای این کار می توانید قبل از نزدیکی با اپلیکاتور یا سرنگ به رحم خود جوش شیرین رقیق شده تزریق کنید.همچنین می توانید ماه آخر قرص فلوکونازول مصرف کنید بدنتان را به شدت قلیایی خواهد کرد. همچنین دم کرده تخم هویج که با عسل شیرین شده باشد از روزهای شروع پریود به قلیایی شدن بدنتان بسیار کمک خواهد کرد.

پسر دار شدن

اگر علاقمند به داشتن نوزاد پسر هستید بهتر است در فصل پائیز اقدام به لقاح جنین کنید.

صبحانه را مفصل و سرشار از غلات میل کنید و در این مدت از گوشت قرمز استفاده کنید و تا زمان تعیین جنسیت نوزاد گوشت سفید را از برنامه غذایی خود حذف کنید. همچنین از مواد غذایی مانند زیتون، انجیر، ذرت، نخودسبز، قارچ، تره فرنگی و …بیشتر استفاده کنید.

قبل از خواب یک فنجان چای اسطوخودوس بنوشید ویا پایین شکم خود را با روغن اسطوخودوس ماساژ دهیدکه به قلیایی شدن بدنتان کمک می کند.

طبع بدنتان را بشناسید اگر طبعتان سرد است و قصد پسردار شدن دارید باید غذاهایی چون حلیم، قلیه با ادویه های گرم، سیر، زرده تخم مرغ عسلی، زنجبیل و نارگیل استفاده کرده واز غذاهای با طبع سرد دوری کنید.

حتما بخوانید: هزینه عصب کشی دندان

چای تان را با هل و دارچین و زنجبیل دم کنید و آن را با خرما میل کنید هم خودتان و هم همسرتان.

دم نوش قاصدک نیز از جمله دم نوش هایی است که به قلیائی شدن بدن کمک می کند و احتمال پسرزایی بیشتر می شود.همچنین توصیه می شودمادرانی که می خواهند جنینشان پسر باشد از چای رزماری غافل نشوند.

همه ی این روش ها که گفته شد با هزینه بسیار کم قابل اجرا هستند و به پسردار شدن کمک می کنند و حتی اگر نتیجه ای نگیرید ضرری نکرده اید و این توصیه ها عوارض جانبی ندارند .توکلتان به خدا باشد انشاء الله نتیجه حاصل شود.

منبع: https://www.telegraph.co.uk و https://www.huggies.com.au

برای پسردار شدن چی بخوریم و چی نخوریم؟
4.8 (95%) 4 votes
0
برچسب ها :