قرص چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان

6 ماه پیش
چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان

شاید برای خیلی از افراد و خود ما هم پیش آمده باشد که دچار عفونت یا آبسه دندان شده باشیم. عفونت دندان معمولا به شکل آبسه دندانی، پوسیدگی دندانی یا سایر  عفونت های دندانی ،باعث ایجاد حفره در زیر دندان ها می شود که وقتی باکتری وارد وقتی باکتری وارد ریشه دندان می شود، این اتفاق رخ می دهد. در صورت داشتن بیماری لثه یا حفره دندانی به احتمال زیاد در معرض خطر عفونت دندانی هستید که با علائمی چون درد، ورم و قرمزی دهان و صورت همراه است. اگر این مشکلات درمان نشود عفونت می تواند از طریق استخوان گسترش یابد و به دندان های مجاور آسیب برساند که در آن صورت نیاز به درمان های بیشتری دارد. آبسه های دندانی ممکن است از خفیف تا شدید باشند ؛همچنین میتوانند بدون علائم یا با علائم شدید باشند. گاهی اوقات عفونت از دندان ها خارج شده و ممکن است از طریق جریان خون به سایر نقاط بدن منتقل شود و به اندام های دیگر آسیب برساند و حتی تهدید کننده زندگی باشد.

حتما بخوانید: بیمه دندانپزشکی

نشانه های گسترش عفونت دندان :

حساسیت به گرمی و سردی

حساسیت به فشار جویدن و گاز گرفتن

تب و تورم در صورت و گونه

غدد لنفاوی متورم زیر فک یا گردن

درد دندانی شدید یا خفیف و ماندگار که می تواند به فک ، گردن یا گوش برسد.

چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان

درمان عفونت دندان بهتر است از راه و روش طبیعی باشد تا عوارضی برای بخش های دیگر بدن به خصوص بخش های داخلی نداشته باشد ما در این مقاله شما را با چند روش تهیه معجون های تسکین دهنده ی درد دندان و از بین بردن عفونت دندان آشنا می کنیم.

۱-یک حبه سیر را داخل دهان خود بگذارید و آن را با دندانتان له کنید. سیر را تا زمانی که درد آرام شود، بجوید و بعد با آب و عصاره ی میخک دهان خود را بشویید.

۲- آب نمک: یک قاشق چای خوری نمک را به یک لیوان آب جوشیده ی ولرم اضافه کرده و حل کنید و دهان خود را ۳-۴ با در روز با این آب بشویید.

۳-زرد چوبه: یک قاشق چای خوری پودر زرد چوبه را با کمی آب مخلوط کرده تا خمیری حاصل شود. پس از مسواک زدن این خمیر را مستقیما روی ناحیه مورد نظر قرار داده و بعد از ۱۵-۲۰ دقیقه منتظر ماندن دهان خود را با آب ولرم بشویید.

۴-عصاره نعنا: چند قطره عصاره نعنا را روی ناحیه ی مورد نظر بمالید و به آرامی ماساژ دهید تا درد ناشی از آبسه را تسکین دهد.

۵-سرکه سیب: یک قاشق غذا خوری سرکه سیب را به مدت چند دقیقه داخل دهانتان بچرخانید اما آن را قورت ندهید، بعد دهان خود را با آب ولرم بشویید.

۶-کیسه چای سیاه: یک چای کیسه ای را چند دقیقه داخل آب ولرم‌ بگذارید بعد آن را خارج کرده و آب  آن را فشار دهید، سپس کیسه را تمام شب روی دندان مورد نظر قرار بدهید، بعد از آن دهان خود را با آب نمک ولرم بشویید.

۷-زنجبیل: برای تسکین فوری التهاب دندان زنجبیل تازه را با نمک مخلوط کرده و ضمادی تهیه کنید و آن را روی دندان مورد نظر یا لثه قرار دهید. همچنین می توانید مقداری زنجبیل تازه را با همان دندان بجوید.

چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان

۸- لیمو ترش و عصاره گل رز: آب لیمو ترش تازه را گرفته و با عصاره ی گل رز مخلوط کنید. این محلول را در دهان خود به مدت ۵-۱۰ دقیقه نگه دارید سپس آن را دور بریزید.

۹-شستشو با روغن: یک قاشق غذا خوری روغن زیتون خالص درون دهانتان بریزید و آن را به مدت ۱۵ دقیقه داخل دهان بچرخانید اما قورت ندهید، سپس آن را بیرون ریخته و دهانتان را با آب ولرم آبکشی نمایید.

۱۰-میخک: یک یا دو قطره روغن گل میخک را روی دندان بچکانید و یا یک گل میخک را رنده کرده و با آب و روغن زیتون مخلوط کرده و دهان خود را شستشو دهید.

۱۱-الکل: کمی ویسکی، اسکاچ، براندی و یا ودکا بخورید. دهان شویه ی حاوی الکل نیز مناسب است.

۱۲-پونه کوهی: چند قطره از روغن پونه کوهی را با روغن زیتون مخلوط کرده و با پنبه به محل مورد نظر بمالید. همچنین می توانید پونه کوهی خشک را درآب گرم ریخته و پس از مدتی آب آن را خارج کرده ،تفاله ی آن را روی دندان گذاشته، وبا آب باقی مانده دهان خود را بشویید.

۱۳- فلفل سیاه: می توانید به تنهایی و یا با ترکیب کردن آن با نمک استفاده کنید.

چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان

۱۴- پک یخ: یک بسته یخ را با یک پارچه بپوشانید و سپس روی گونه ی خود قرار بدهید این کار باعث بی حسی می شود. اگر این روش اثر نداشت از پک داغ استفاده کنید.

۱۵- آویشن: آویشن حاوی عناصر ضد قارچی، ضد عفونی کننده و دارویی است که برای تسکین درد موثر است. بهترین راه استفاده از آن جویدن برگ آویشن است ،زیرا با جویدن آب آن خارج و باعث کاهش درد می شود. همچنین می توان چند قطره روغن آویشن را با روغن زیتون رقیق کرد و آن را در دهان بچرخانید.

حتما بخوانید:  تعرفه دندانپزشکی سال 97

درصورتی که با استفاده از این معجون های خانگی درمان حاصل نشد و یا عفونت دندان گسترش یافت باید آنتی بیوتیک یا همان چرک خشک کن استفاده شود که بهترین آنها برای چرک دندان عبارتند از:

پنی سیلین ،آموکسی سیلین واسید کلوولانیک ، اریترومایسین، کلیندامایسین ، آمپی سیلین و سولباکتام و مترونیدازول.

آنتی بیوتیک هایی مانند پنی سیلین و آموکسی سیلین(آموکسیل) برای انواع عفونت هایی که ممکن است پس ازعمل جراحی دندان ایجاد شود، استفاده می شود. اریترومایسین زمانی تجویز می شود که بیماربه پنی سلین  و آموکسی سیلین آلرژی داشته باشد.

آنتی بیوتیک های تجویز شده بر اساس نوع باکتری هایی که باعث عفونت می شود، متفاوت است که معمولا برای عفونت دندان از آنتی بیوتیک خوراکی  یا کپسول استفاده می شود. مدت زمان اثر گذاری دارو نیز بستگی به نوع دارو دارد، اما طیف گسترده ای از آنتی بیوتیک ها، طی ۲۴-۴۸ ساعت شروع به تجزیه باکتری ها می کنند و تفاوت قابل ملاحظه ای را درعلائم مشاهده می کنید.

قرص چرک خشک کن قوی برای عفونت دندان
4.9 (97%) 20 votes
0
برچسب ها :