کسر خدمت نخبگی

2 هفته پیش
کسر خدمت نخبگی

یکی از مسائلی که دغدغه همه پسران ایرانی هستش، مسئله خدمت سربازی هستش. سربازی شتری هستش که دم خونه همه پسرا میخوابه اما با استفاده از کسر خدمت میشه مدت زمان خوابیدن این شتر را کمترش کرد. کسر خدمت نخبگی یکی از بهترین روش هایی هستش که میشه ازش استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم به صورت کامل شرایط دریافت کسر خدمت نخبگی را به شما عزیزان توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید تا در مورد نحوه کسر خدمت نخبگی مطلع شوید.

پروژه کسر خدمت نخبگی

کسر خدمت نخبگی دو نوع می باشد؛ کسر خدمت بنیاد ملی نخبگان و کسر خدمت نخبگان نیروهای مسلح.

کسر خدمت بنیاد ملی نخبگان

برای استفاده از این روش، ابتدا باید اثبات کنید که شما نخبه هستید. شرایط احراز نخبگی داستان متفاوتی دارد که در این مقاله فقط به معرفی آیین نامه این شرایط پرداخته می شود. در صورتی که احساس می کنید شما نخبه هستید، می بایست در سایت سامانه ثریا مدارک مورد نیاز را ثبت نمایید. این پروسه تقریبا 3 ماه به طول می انجامد تا نخبگی شما در بنیاد ملی نخبگان احراز شود.

سرانجام پس از نخبه شدن شما، با انجام یک پروژه 14 ماهه سربازی شما تمام خواهد شد البته 2 ماه هم باید دوره آموزشی خود را که 2 بار در طول سال برگزار می شود را بگذرانید. این 2 دوره یکی تیر ماه در مرکز آموزشی شهید مدرس کرج و دیگری دی ماه در مرکز آموزش 01 تهران برگزار می شود.

کسر خدمت نخبگان نیروهای مسلح:

در این کسر خدمت دیگر نیاز به احراز نخبگی شما وجود ندارد و صرفا با داشتن مدارک تحصیلی خود می توانید از کسر خدمت نخبگان نیروهای مسلح استفاده نمایید. مدت کسری خدمت نخبگان نیروهای مسلح با توجه به پروژه از 2 ماه الی 19 ماه متفاوت است. برای گرفتن کسر خدمت نخبگان نیروهای مسلح می بایست به به ارگان ها و پروژهشگاه های نیروهای مسلح مراجعه نمایید.

توجه نمایید که طبق قانون جدید، هر ارگانی که به شما پروژه کسر خدمت داده باشد، باید خدمت خود را در همان ارگان بگذرانید. برای مثال اگر از دانشگاه امام حسین سپاه کسر خدمت نخبگی نیروهای مسلح را بگیرید باید به یکی از مراکز سپاه اعزام شوید.

کسر خدمت نخبگی
4.5 (90%) 2 votes
0
برچسب ها :